Günün polemiği: Üsküdar sahilde bira…

AKP ile Yeniden Refah Partisi arasındaki gerginlik devam ediyor. Bir sosyal medya kullanıcısı, Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan’ın fotoğrafını kullanarak, “Bu adam sayesinde Üsküdar sahilde bira içilebilecek” paylaşımı yaptı. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Başdanışmanı Oktay Saral ise paylaşımı alıntılayarak, Fatih Erbakan’a yönelik, “İplerin kimin eline geçti de sen bu hale düştün. Yazık, kimleri sevindirdiğine dön de bir bak! Birazcık babanın oğlu olsaydın, sende ondan da eser yok…” ifadelerini kullandı.

Oktay Saral’a yanıt, Yeniden Refah Partisi MKYK Üyesi ve Gençlik Kolları Başkanı Melih Güner, Fatih Erbakan’a “İplerin kimin eline geçti de sen bu hale düştün?” diyen Oktay Saral’a tepki gösterdi. Güner, “Öz eleştiri yapmak yerine Yeniden Refah Partisi’ne ve Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan’a trol ordularınızla saldırmayı doğru bildiğiniz için bu sonuçları aldınız” ifadelerini kullandı.

Melih Güner’in paylaşımı şu şekilde:

“Yahu biz ne yaptık da millet bize oy vermedi. Millet nasıl bunalmış, kibir abidelerine dönüşmüş belediye başkanlarımız halktan nasıl kopmuşlar’ diye öz eleştiri yapmak yerine Yeniden Refah Partisi’ne ve Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan’a trol ordularınızla saldırmayı doğru bildiğiniz için bu sonuçları aldınız. Cumhurbaşkanı Başdanışmanı olmuşsunuz ama Üsküdar’da 23 bin oy farkla CHP’nin kazandığını ve bizim 7 bin oy aldığımızı bile araştırmamışsınız.”

KADROLU POLEMİKÇİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Başdanışmanı Oktay Saral uzunca bir süredir yaşanan her polemiğe ya dahil oluyor ya da polemiği başlatıyor…

İşte Saral’ın polemikleri:

“Hatay Arap şehridir, Fransızlar’ın elindeyken durumu daha iyiydi” sözleri tepki toplayan Halil Konakçı için destek çağrısı yaptı.

– Ekrem İmamoğlu’nun Sözcü TV’de yaptığı röportajda TOKİ Başkanı Ömer Bulut’un telefon bağlantısına izin verilmemesine ilişkin sözlerini paylaşarak, “Sen TOKİ başkanının ne muhatabı olabilirsin ne de tırnağı. Kibir abidesi cüce, kıt beyinli, Trabzon’un yüz karası müptezel!” ifadelerini kullandı.

– Altın Kelebek Ödül Töreni’nde sokak hayvanları vurgulu konuşma yapan oyuncu Ecem Erkek hakkında “Bu konuşma, milletin sinir uçlarına dokunmak maksadıyla yapılmış” dedi.

– Artan döviz kuruna ve ekonomik tabloya tepki gösteren muhalefetle ilgili şu ifadeleri kullandı: “Bilumum muhalefet; Hepinizin canı cehenneme..! Siz asla ve kat’a bu ülkeye ait değilsiniz ve olamazsınız. Bu kadar mı ülkesinin bekasına kastedilir..! Siz hükümete değil ülkeye muhalefet ediyorsunuz, yazıklar olsun..! Siz mi ülkeyi yönetmeyi talipsiniz… Hadiyin ordan müptezeller..!”

– Gazeteci Altaylı’nın Youtube kanalında yerel seçimlerle ilgili değerlendirmelerini hedef alan Saral şunları söyledi: “Fatih Altaylı denen insan suretine bürünmüş mendebur iblisin evladı herhalde kendini Hollanda ya da Danimarka’da yaşadığını zannediyor.”

– Esenyurt’taki bir tekel bayisinde iki kişinin öldüğü silahlı saldırıya ilişkin paylaşım yapan Saral, şüphelinin fotoğrafını paylaşıp “Yaşasın idam” dedi.

– Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ında katıldığı TÜSİAD Yüksek İstişare Toplantısı’nda iş adamı Cem Boyner’in Erdoğan kürsüye çıkarken ayağa kalkmamasıyla ilgili olarak “Bunlar tasmalı köledir. Milletimiz onlara gereken cevabı veriyor. İt ürür, kervan yürür” dedi.

– AKP İstanbul Milletvekili iken TBMM’de iç güvenlik paketi görüşmelerinde, tokmakla muhalefet milletvekillerine saldıran ve Ertuğrul Kürkçü’ye yumruk atan Oktay Saral, sorulan bir soru üzerine “evliliğimin ilk yıllarında eşime de el kaldırdım” ifadelerini kullandı.

– Saral, Şamil Tayyar ile Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mehmet Uçum arasındaki polemiğe de dahil olmuş ve “Şamil Baba, ağzına ve yüreğine sağlık senin…” ifadelerini kullanmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x